Za dobu naší existence jsme zrealizovali mnoho večírků, i vánočních. Bylo na nich 10 hostů, ale i 2 000. Na přípravu jsme měli několik měsíců, ale také pouhé dny. Řada večírků byla v angličtině, němčině nebo ruštině. Večírky připravujeme pro obchodníky, ajťáky, mistry, dámskou část kolektivu i celé firmy. Na základě toho vám přinášíme několik tipů, které se vám při přípravách mohou hodit.

Vánoční večírek prochází žaludkem

Ze zkušenosti víme, že je vždy vhodnější upřednostnit dostatečné množství jídla i pití před exkluzivitou nabídky. Čím víc, tím líp, ideální variantou je zcela jednoduše neomezený budget a všeho hojnost!

Časová nesouslednost může být skvělým řešením

Pro vánoční večírky neplatí žádná pravidla! S časem i datem si můžete hrát, jak potřebujete. Připravte se totiž na to, že pokud chcete večírek v prosinci, ve čtvrtek nebo v pátek, v konkrétní lokalitě, máte nejvyšší čas. A k tomu je ještě třeba štěstí… Nejlepší termíny v některých místech bývají obsazeny již rok dopředu. Jaké jsou tedy vaše možnosti? Změnit místo nebo…

Naplánujte si vánoční večírek rovnou na leden

Přidejte se tak k nemalé skupině firem, které z mnoha praktických i ekonomických důvodů organizují své party začátkem nového roku.

Naplánujte si večírek na pondělí, úterý či středu

Budete mít větší možnost výběru, lepší vyjednávací pozici s dodavateli. Navíc vaši kolegové budou konzumovat alkohol s větším rozumem díky dalšímu (pracovnímu) ránu…

Vstříkněte do žil večera kontrastní látku

Jsou vyznavači večírků, kteří potřebují mít zábavu do detailu zorganizovanou po vteřinách. Současně v řadě firem dávají přednost večírkům v komornějším pojetí.
Pokud patříte k druhé skupině, ale přeci jen byste rádi nějaký decentní, organizovaný zážitek, doporučujeme prohlédnout možnosti na stránce aktivit pro zpestření. Nebo se odvažte trochu víc, a do vašeho – jinak komorního – večera vložte herní blok, který bude trvat vymezenou dobu. A pak nechejte plynout vaše firemní setkání v klidu dál.

Kolik večírků sestavíš, tolikrát…

Jste v organizaci večírků začátečníci a nemáte příliš mnoho zkušeností? Jste zkušení matadoři, kterým dochází síly nebo nápady? Všechno je v pořádku, ale nezdá se vám, jak s vámi jednotliví dodavatelé komunikují? Ceny se vám zdají přemrštěné?
Ve všech případech může být řešením „léčba“ vánočním manažerem . Profesionál se zkušenostmi poradí, vymyslí, zařídí, prověří, zkontroluje a případně i zrealizuje večírek spolu s vámi či dokonce kompletně za vás. Spočítejte hodiny, které přípravou večírku strávíte, a zvažte jeho angažmá… Z relativního pohledu se tento „vícenáklad“ nakonec vyplatí.

Vánoční dárky na poslední chvíli?

Někteří jsme to opakovaně zažili a víme, co to znamená – 10 % dárků na poslední chvíli jsou super bleskové nápady z nebe! Bohužel v 90 % případů buď a) neseženeme, co jsme chtěli, b) vydáme za to mnohem víc peněz. Při objednávkách desítek či stovek kusů dárků nelze spoléhat na 10% úspěšnost. Zamýšlejte se nad dárky včas. Několik tipů naleznete zde.

My jsme před časem vyzkoušeli a reakce byly skvělé: 

Jak bychom si sestavili večírek my?

Jsme mladá firma s průměrným věkem na hranici 30 let. Nejmladším z nás je 20, máme i několik padesátníků plus (pouze letopočtem, duchem mnohem níže). Muži, ženy přibližně půl napůl. Jsme rozmístěni po celé ČR, ale letos bude večírek v Praze. Jsme hraví, soutěživí. Rádi se aktivně bavíme i tančíme. Celou akci máme za odměnu.

Přibližné celkové náklady: 160 000 Kč,
tedy asi 2 300 Kč na osobu jako poděkování za celoroční snažení
.   

A jak si vy poskládáte váš vánoční večírek?